Krystek Fishing Głogów.pl

PRZYNĘTY HAND MADE

Robinson Diaflex Spin 285cm 10-40g

   Uniwersalny kij o szerokim zastosowaniu. Długość 285cm, ciężar wyrzutu 10-40g.

 

 

   Ten model wędki można z powodzeniem używać do połowu szczupaka, sandacza, nie oprze się też sumowi. Największy sum wyholowany przezemnie na tą wędkę mierzył 150cm i wędka bez problemu dała sobie radę z tą rybą. 

 

 

   Model Diaflex został wypuszczony na rynek polski w 2006r, a dwa lata później zakupiłem ten kijek z myślą o sandaczach z opaski. Długość 285cm, ciężar wyrzutu 10-40g, takiego kija szukałem. Kilka kijków już przeszło przez moje ręce aż w końcu trafiłem na odpowiedni kijek dla mnie. Po wieloletnim użytkowaniu mogę śmiało stwierdzić że wędka jest warta swoich pieniążków i z pewnością kupiłbym go drugi raz. 

   Akcja kija to fast, wędka ma duży zapas mocy co pozwoli wędkarzowi wyholować okazałe ryby. Ciężar wyrzutu pozwala na używanie kija do połowu na przynęty gumowe i spokojnie można łowić na woblery. Ja używam do tej wędki kolowrotek Shimano Stradic 4000FJ z plecionka 0,16mm.

 

   W swoim diaflex-ie zmieniłem wygląd, rękojeść korkową pełną zamieniłem na rękojeść dzieloną z pianki EVA. A także uchwyt kołowrotka z 16 na 17 fuji. W wyminku tej zmiany uzyskałem lżejszy kijek i troszkę bardziej czuły w dolniku.

 

 

Łowiąc sandacze na woblery w nocy diaflex świetnie przekazuje brania ryby, czuć delikatne zatrzymania, a tzw. mocne kopnięcia bardzo mocno wyczuwalne są w dolniku kija.  Idealnie amortyzuje odjazdy ryb, przy odpowiednich umiejętnościach wędkarza wytrzyma nawet walkę z dużym sumem. Mojego największego suma (150cm) złowiłem na tą wędkę i bez problemu sobie z nim poradziłem.  

Filmz holem suma 150cm

 

      Jeśli ktoś szuka kij pod sandacze, szczupaki to polecam Diaflexa. Wędkuje tym kijem już kilka lat i nic się z nim nie dzieje złego. 

  Mogę śmiało polecić ten kij. 

 

 

Pozdrawiam Krystian 

 

* artykuł nie jest sponsorowany

 

Scroll Up