Krystek Fishing Głogów.pl

PRZYNĘTY HAND MADE

Klenie z przelewu

   Kleń jest jedną z czterech moich ulubionych ryb które łowię. Szukam kleni na przelewach, opaskach i szczytach ostróg.

  Dzisiaj opiszę w jaki sposób łowię te ryby na przelewach.

 

   Wytypowanie miejscówki z przelewem jest łatwe, ale nie zawsze będą tam ryby. Na przelewach musi być sporo kamieni, przeszkód za którymi lub przed którymi klenie maja swoje stanowiska. Trzeba poruszać się bardzo cicho  żeby nie spłoszyć ryb. Na takich łowiskach łowię na przynęty powierzchniowe tzw. smużaki, płytkoschodzące woblerki oraz małe obrotówki.  W 90% łowię na przynęty Hand Made, a 10% to przynęty znanych firm które są łatwo dostępne na polskim rynku.

Przynęty:

   Bardzo dobrymi woblerami powierzchniowymi na klenia są mrówki od Waldemara Świrydowicza – profil FB

   Mrówki wystrugane z drzewa, malowane w naturalnych kolorach oraz bardziej żywych , perfekcyjnie wyważone i idealnie ustawiona praca woblerka. Po połączeniu tych ważnych elementów Pan Waldemar stworzył killera na klenie. Powolne prowadzenie, po wachlarzu skusi nie jednego profesora do brania. 

 

 

  Kolejna przynęta na którą łowię to obrotówka. Polecam obrotówki Mepps Black Fury #0 i #1 Świetna przynęta, skusi każdego  klenia do brania. Startuje odrazu, radzi sobie w każdym nurcie. 

 

 

 

  Używam też obrotówek własnej produkcji. Składając obrotówki własnoręcznie mamy tą możliwość dobierania według własnego uznania elementów oraz koloru błystki. Satysfakcje daje nam złowienie ryby na przynętę własnoręcznie wykonaną.  

 

 

 

Technika prowadzenia przynęt:  

   Technika prowadzenia przynęty jest bardzo prosta. Łowiąc w poprzek przelewu rzucamy przynętę pod drugi brzeg lub w stronę końca przelewu. Prowadzimy ją tak aby znajdowała się minimalnie jeden metr od samego przelewu i ściągamy ja wachlarzem w kierunku swojego brzegu . Podczas prowadzenia przynęty co jakiś czas zatrzymujemy ją na 1-2 sekundy, przy ponownym ruszaniu następują ataki ryb.

   Poniżej przelewu też możemy liczyć na brania ryb. Metoda prowadzenia jest taka sama jak opisana wyżej. 

(prowadzimy przynętę wachlarzem w poprzek przelewu lub za przelewem)

 

 

 

 

 

 

  Myślę że ten skromny poradnik przyda się wędkarzom mniej doświadczonym, bo doświadczeni wedkarze wiedzą jak łowić na przelewach. 

 

Pozdrawiam Krystian 👊

   

 

Scroll Up